Połączone BPH i PBK mają szefa

Michał Kobosko
opublikowano: 24-04-2001, 00:00

Połączone BPH i PBK mają szefa

Joseph Wancer, dotychczasowy prezes krakowskiego Banku Przemysłowo- -Handlowego, zostanie prezesem banku powstałego w wyniku fuzji BPH z warszawskiem Powszechnym Bankiem Kredytowym.

Decyzję taką podjął Bank Austria, kontrolowany przez niemiecki HypoVereins Bank. PBK poinformował o odejściu wiceprezesa Sławomira Sikory.

W nowym zarządzie znajdą się ponadto Alexander Picker (odpowiada za integrację), Udo Clesius (zarządzanie ryzykiem kredytowym) i Niels Lundorff (pion finansowy) — poinformował PBK w poniedziałkowym komunikacie. Zapowiedziano, że w najbliższym czasie bank poda nazwiska kolejnych członków zarządu, tym razem o lokalnym rodowodzie.

Bank nie udzielił informacji na temat przyszłych losów Andrzeja Podsiadły, obecnego prezesa PBK. Wiadomo natomiast, że z PBK odchodzi „numer dwa” — wiceprezes Sławomir Sikora. Jego miejsce w zarządzie nowej instytucji zajmie Jacek Mościcki (do niedawna szef polskiego Creditanstalt), który będzie odpowiadał za bankowość korporacyjną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Kobosko

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Połączone BPH i PBK mają szefa