Polak w światowej elicie IT

opublikowano: 05-06-2016, 22:00
Obserwuj w MójPB:

Sukces Marcina Cichego z warszawskiej spółki technologicznej potwierdza wysokie kwalifikacje polskich inżynierów.

Maciej Cichy, dyrektor wsparcia technicznego z Sequence (Gazela Biznesu), to pierwszy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i państw nordyckich inżynier z certyfikatem Huawei Certified Internet Expert Routing & Switching. Aby go zdobyć, trzeba przystąpić do egzaminu eksperckiego w Amsterdamie, który pozytywnie zalicza tylko 10 proc. zdających. Złożony z części teoretyczneji praktycznej egzamin potwierdza wiedzę i umiejętności związane z obsługą routerów i przełączników Huawei.

Informacja dla wtajemniczonych: chodzi głównie o technologie routingowe i switchingowe, a także rozwiązania typu MPLS, MPLS VPN, QoS, IPv6, security czy IP Service features. Dla Marcina Cichego chiński producent przewidział nagrodę wartości 10 tys. USD, ale polski menedżer bardziej niż pieniędzmi cieszy się kolejnymi kwalifikacjami.

— To dla mnie ogromny krok w karierze. Mam zaledwie 25 lat i aż 13 certyfikatów sieciowych i instruktorskich Huawei na koncie.Ten ostatni traktuję jako wisienkę na torcie — mówi Maciej Cichy. Przygotowanie do egzaminu zajęło przedstawicielowi firmy Sequence prawie półtora roku. Uczestniczył m.in. w warsztatach Huawei w Madrycie. Wspomina je bardzo miło, ponieważ ich program pozwolił na połączenie nauki i pracy z przyjemnościami — odwiedził m.in. stadion Estadio Santiago Bernabeu i obejrzał na żywo mecz Realu Madryt, któremu kibicuje od siódmego roku życia.

Od 2016 r. Sequence jest autoryzowanym dystrybutorem sprzętu Huawei na polskim rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane