Polański o EXPO 2012: niech Polacy nie tracą nadziei

PAP
26-11-2007, 17:24

"Niech Polacy nie tracą nadziei" - powiedział kilka godzin przed ogłoszeniem ostatecznej decyzji, kto będzie organizatorem EXPO 2012, reżyser Roman Polański.

W Paryżu Międzynarodowe Biuro Wystaw (BIE) zdecyduje w poniedziałek wieczorem, komu przyznać organizację wystawy EXPO 2012. Kandydatami są: Wrocław, południowokoreańskie Josu i marokański Tanger.

Polański podkreślił w krótkiej rozmowie z dziennikarzami, że sam ciągle żywi nadzieję na zwycięstwo Wrocławia.

"Wydaje mi się, że jeżeli w jakikolwiek sposób mogę - nawet w odrobinie - przyczynić się do tego, żeby Wrocław przeszedł, to robię to z przekonaniem" - powiedział.

Zaznaczył, że jest związany z Wrocławiem, bo tam kończył swój pierwszy film w studio, które powstało na miejscu dawnej wystawy towarzyszącej Kongresowi Intelektualistów.

Chodzi o głośny debiut Romana Polańskiego - pierwszy jego pełnometrażowy film - "Nóż w wodzie", który był nominowany do Oscara.

Polański pojawi się też na prezentacji Wrocławia.

Elwira Krzyżanowska (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Polański o EXPO 2012: niech Polacy nie tracą nadziei