Polcolorit: rada kompletna

ANP
01-10-2008, 00:00

Drobnym inwestorom nie udało się wprowadzić do rady przedstawiciela. Trzy wakaty zapełniła główna właścicielka.

Drobnym inwestorom nie udało się wprowadzić do rady przedstawiciela. Trzy wakaty zapełniła główna właścicielka.

Walne Polcoloritu, producenta płytek, uzupełniło uszczuplony w sierpniu skład pięcioosobowej rady nadzorczej. Do rady dołączyli Grażyna Baranowicz, Eugeniusz Mleczak oraz Andrzej Polaczkiewicz.

— To kandydaci z bogatym doświadczeniem zawodowym, również w spółce giełdowej, wysunięci przez akcjonariusza większościowego [Barbarę Marconi, posiadającą 66 proc. głosów — przyp. red.] — mówi Witold Pandel, dyrektor finansowy Polcoloritu.

Na wprowadzeniu do rady przedstawiciela zależało grupie indywidualnych akcjonariuszy, którzy działają pod patronatem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII). Nie udało się.

Drobni inwestorzy są zaniepokojeni zamieszaniem w firmie w ostatnich miesiącach. W czerwcu rada zawiesiła prezesa Vittorio Marconiego (syna głównej właścicielki), który potem zrezygnował. Z zarządu odszedł Dariusz Bator, a nieco później radę opuściło aż trzech z pięciu członków: Piotr Soczyński, Jacek Welc i wiceprzewodniczący Marek Zuber.

Indywidualnym inwestorom zależy m.in. na poprawie polityki informacyjnej Polcoloritu i wyjaśnieniu opóźnień emisji 76 mln akcji z prawem poboru. Ma do niej dojść w październiku, choć pierwotnie planowała była na lipiec.

— Akcjonariusze mają zastrzeżenia do jakości zarządzania spółką. Rozczarowująca dla inwestorów była nieobecność na walnym głównej właścicielki, tłumaczona koniecznością obecności na targach — mówi Konrad Smok, specjalista ds. interwencji w SII.

Na razie nie ustalono terminu ewentualnego spotkania drobnych akcjonariuszy z zarządem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polcolorit: rada kompletna