Polcolorit: Wyniki poprawią się dzięki Ceramice Marconi

Polska Agencja Prasowa SA
01-06-2006, 21:41

Polcolorit szacuje, że moce produkcyjne spółki zależnej, Ceramiki Marconi zostaną zagospodarowane w ciągu 2-3 lat, co powinno przełożyć się na zwiększenie do tego czasu przychodów firmy o 50 proc. i w jeszcze większym stopniu zysku netto.

Polcolorit szacuje, że moce produkcyjne spółki zależnej, Ceramiki Marconi zostaną zagospodarowane w ciągu 2-3 lat, co powinno przełożyć się na zwiększenie do tego czasu przychodów firmy o 50 proc. i w jeszcze większym stopniu zysku netto.

"Nowy zakład umożliwi nam zwiększenie mocy produkcyjnych o 2,25 mln m kw. płytek. Chcemy uplasować tą ilość na rynku w ciągu 2-3 lat. Liczymy, że pozwoli to zwiększyć przychody w tym okresie o około 50 proc." - powiedział w czwartek na konferencji prasowej dyrektor finansowy Polcoloritu Witold Pandel.

Polcolorit wybudował nową fabrykę płytek za 80 mln zł. Większa część inwestycji została sfinansowana z wpływów z emisji, a 35 mln zł z kredytu. Zakład powstał na terenie Kamiennogórskiej SSE. Spółka zwolniona jest z podatku dochodowego do wysokości 65 proc. poniesionych nakładów inwestycyjnych przez 12 lat od uruchomienia produkcji.

Zdolności produkcyjne zakładu wynoszą 2,25 mln m kw. płytek gresowych rocznie oraz 440 ton produkcji granulatu dziennie (co pozwoli spółce uniezależnić się od dostawców). Docelowo produkcja w nowej fabryce ma wynieść 4,5 mln m kw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polcolorit: Wyniki poprawią się dzięki Ceramice Marconi