Polfa Kutno podtrzymuje prognozy na 2003-2004

opublikowano: 04-11-2003, 14:15

Reuters: Po publikacji wyników za trzeci kwartał Polfa Kutno poinformowała we wtorek, że podtrzymuje swe całoroczne prognozy, które zakładają zysk netto w 2003 roku na poziomie 31,5 miliona złotych i przychody rzędu ćwierć miliarda. Polfa nie zmienia też swych szacunków na 2004 rok.

W okresie styczeń-wrzesień zysk netto spółki-matki wzrósł o 15 procent do 21,9 miliona złotych, a przychody zwiększyły się o dziewięć procent do 166,1 miliona złotych.

"Zarząd Polfy Kutno podtrzymuje deklarację wykonania prognozy tegorocznego budżetu i jest przekonany, że dobre wyniki znajdą odzwierciedlenie w dalszym wzroście wartości spółki" - poinformowała spółka w komunikacie przygotowanym na konferencję prasową. W 2002 roku zysk netto Polfy wyniósł 23 miliony złotych.

"Myślę, że nasza prognoza na przyszły rok będzie zgodna z tym, co przedstawiliśmy wcześniej. Może być oczywiście lekkie odchylenie - pięć procent w jedną lub pięć procent w drugą stronę" - powiedział dziennikarzom prezes spółki, Janusz Guy.

W 2004 roku Polfa planuje 37,8 miliona złotych zysku netto przy sprzedaży rzędu 285 milionów. Guy powiedział, że nowo opublikowane listy leków refundowanych raczej nie wpłyną na prognozy spółki, ponieważ firma jest elastyczna w dostosowywaniu się do warunków rynkowych.

((Autor: Olga Markiewicz; Redagował: Marcin Gocłowski; warsaw.newsroom@reuters.com; Reuters Serwis Polski, tel. 22 6539700, RM: marcin.goclowski.reuters.com@reuters.net))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Polfa Kutno podtrzymuje prognozy na 2003-2004