Policja podatkowa rujnuje sprzedaż luksusowych samochodów

TR
opublikowano: 20-04-2012, 09:23

Włoska policja ostro zabrała się za łapanie oszustów podatkowych. Efektem akcji jest wysoki spadek sprzedaży luksusowych samochodów na Półwyspie Apenińskim – informuje motorauthority.

Sprzedaż samochodów Ferrari i Maserati w I kw. na rodzimym rynku gwałtownie spadła. Dzieje się tak za sprawą akcji policji wymierzonej w przestępców podatkowych.

Guardia di Finanza, po sprawdzeniu 150 numerów rejestracyjnych luksusowych samochodów, odkryła, iż 60 z nich należy do właścicieli, których roczny dochód oscyluje jedynie w granicach 40 tys. EUR. Odkrycie zainicjowało wszczęcie śledztwa, które silnie uderzyło w włoski przemysł samochodowy.

Sprzedaż samochodów Ferrari w I kw. 2012 r. spadła o 51,5 proc. wobec analogicznego okresu w roku ubiegłym. Maserati spisało się jeszcze gorzej. Sprzedaż samochodów tej marki, w tym samym okresie, poszybowała w dół aż 70 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Polecane