Polimex nie zapłacił czterem bankom

ISBNews
opublikowano: 05-05-2014, 08:28

Polimex-Mostostal nie zapłacił czterem bankom rat roszczeń zwrotnych z tytułu dokonanych przez te banki wypłat z gwarancji wystawionych przez nie na zlecenie spółki.

 Roszczenia stały się wymagalne 2 maja br. i brak ich spłaty w ciągu 10 dni uprawni wierzycieli do wypowiedzenia umowy określającej warunki finansowania spółki, podał Polimex.

"W nawiązaniu do raportu bieżącego (...) w sprawie zawarcia przez Polimex-Mostostal S.A. z bankami oraz obligatariuszami umowy określającej warunki finansowania spółki przez wierzycieli, zarząd spółki informuje, że spółka nie zapłaciła na rzecz następujących Banków Średniej Ekspozycji (tj. banków nie będących stroną umowy): BNP Paribas Bank Polska S.A., Deutsche Bank Polska S.A., Raiffeisen Bank Polska S.A. i RBS Bank (Polska) S.A. rat roszczeń zwrotnych, które stały się wymagalne w dniu 2 maja 2014 r. Powyższe stanowi naruszenie przez spółkę postanowień oświadczeń złożonych przez ww. Banki Średniej Ekspozycji w dniu 21 grudnia 2012 r., w zakresie terminowej płatności przez spółkę rat roszczeń zwrotnych z tytułu dokonanych przez te banki wypłat z gwarancji wystawionych przez nie na zlecenie spółki" - czytamy w komunikacie.

Powyższe zdarzenie stanowi również naruszenie umowy, które w przypadku jego nieusunięcia w terminie 10 dni roboczych, będzie uprawniać wierzycieli większościowych do wypowiedzenia umowy, podano również.

W ubiegłym tygodniu Polimex poinformował, że ponownie naruszył umowę określającą warunki finansowania przez wierzycieli nie płacąc całości im odsetek od kredytów, wierzytelności obligatariuszy oraz roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki, podała spółka. Ponieważ jeden z wierzycieli nie zgodził się na kolejne odroczenie, spółka stała się zobowiązana do dokonania natychmiastowej płatności na rzecz wierzycieli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polimex nie zapłacił czterem bankom