Polimex uratowany

EG
opublikowano: 21-09-2012, 09:19

Jest zgoda na przedłużenie umowy standstill w Polimeksie-Mostostalu. Po nocnej rundzie rozmów między PKO BP i Pekao, wierzyciele i obligatariusze budowlanej spółki podpisali porozumienie o przedłużeniu lipcowej umowy o wstrzymaniu się od egzekwowania należności – najdalej do końca marca 2013 r.

W zamian za to PKO BP udzieli Polimeksowi gwarancji dobrego wykonania dwóch bloków węglowych w Elektrowni Kozienice, która należy do Enei. Wydłużenie umowy da PKO BP czas na ustanowienie zabezpieczeń na aktywach budowlanej grupy. Wartość udzielonych gwarancji to ok. 250 mln zł.

Według podpisanego w nocy aneksu, poza określonymi przypadkami, wierzyciele Polimeksu będą mogli zerwać porozumienie tylko za zgodą PKO BP.

Udzielenie gwarancji daje Polimeksowi możliwość podpisania kontraktu, który jest jednym z elementów restrukturyzacji. Dziś upływa termin ważności oferty konsorcjum Hitachi i Polimeksu.

Kolejnym krokiem dla Polimeksu jest uzyskanie gwarancji zaliczki, na co spółka ma kilka miesięcy. Będzie się jednak spieszyła, bo zależy jej na otrzymaniu zaliczki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polimex uratowany