Polnord i Cersanit ciągną w górę WIG20

GRA
05-06-2008, 10:50

Dzisiejsza sesja zaczyna się dobrze dla największych firm. WIG20 zyskuje 0,8 proc. Średniaki z mWIG40 nieznacznie tanieją, o 0,2 proc.

O 2,6 proc. rośnie Polnord. To reakcja na doniesienia „Parkietu”, w którym Ryszard Krauze zapowiada, że Prokom Investments, większościowy akcjonariusz Polnordu, rozważa sprzedaż akcji inwestorowi z branży. Wśród spółek z WIG20 wyróżnia się też Cersanit (+3,78 proc.). Być może to reakcja na komentarz Open Finance, który sugeruje, że w najbliższych dniach akcjonariusze Cersanitu mogą liczyć na odreagowanie.

Drożeje też Bomi (o prawie 2 proc.), które dziś rano podało prognozy półroczne, obejmujące również przejmowane właśnie spółki.

Nie zmieniają się na razie notowania Wojasa i NG2. Obie obuwnicze spółki podały wyniki sprzedaży w maju, lepsze od zeszłorocznych.

„Parkiet” pisze o planach AmRestu wobec Sfinksa. AmRest uważa, że marka Chłopskie Jadło nie pasuje do jego portfela i w razie przejęcia Sfinksa rozważy sprzedaż tej marki. Sfinks rośnie o 2,3 proc., a Amrest zniżkuje o prawie 2 proc.

 „Rzeczpospolitej” informacje o zapaści na rynku sprzedaży aut. Największe rynki samochodowe świata odnotowują spadki. Klientów zniechęca drożejąca ropa i kredyty, a także zwolnienie tempa wzrostu gospodarki. To negatywna wiadomość dla producentów i dystrybutorów części samochodowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Polnord i Cersanit ciągną w górę WIG20