Jak donosi na swoich stronach internetowych niemiecki dziennik Handelsblatt, koncern Axel Springer zainteresowany jest zakupem 25 procent udziałów polskiego prywatnego nadawcy telewizyjnego Polsat. Szacunkowa cena tej transakcji to 250 mln EUR. Według Handelsblatt, trwają w tym temacie mocno zaawansowane negocjacje.
Hendelsblatt przypomina, że w Polsce Springer jest największym zagranicznym wydawnictwem na rynku gazet i czasopism. W jego "koszyku" znajdują się m.in. takie tytuły jak miesięcznik Forbes, tygodnik "Newsweek" oraz dzienniki "Fakt" i "Dziennik".
W przypadku przejęcia Polsatu Springer ma nadzieję na uruchomienie dodatkowych sił dzięki połączeniu rynku gazet i czasopism z telewizją. Założyciel Polsatu Zygmunt Solorz-Żak potrzebuje natomiast, poza pieniędzmi, pomysłów i programów -pisze Handelsblatt..
W tym roku Axel Springer ubiegał sie już bez powodzenia o przejęcie niemieckiej stacji ProSieben1.
DI, Handelsblatt.com