Polsat odrzuca zarzuty Higwood

ISB
opublikowano: 24-03-2003, 00:00

Polsat Media uważa wniosek sądowy Higwood Partners za bezzasadny i zaprzecza, jakoby istniały powiązania między nim a firmą TCF, które zobowiązywałyby strony do ogłoszenia wezwania na akcje Elektrimu przy transakcji kupna walorów spółki od BRE Banku.

Zygmunt Solorz, właściciel Polsatu, zapowiedział też weryfikację działań zarządu Elektrimu, a nawet możliwość odwołania z jego składu przedstawiciela obligatariuszy, jeśli po zmianach w radzie nadzorczej okaże się, że nie działa w interesie Elektrimu.

W zarządzie holdingu interesy obligatariuszy reprezentuje Piotr Rymaszewski. Jego wejście w listopadzie 2002 r. było częścią porozumienia o sposobie spłaty ponad 500 mln EUR długu wobec obligatariuszy. Uchroniło ono Elektrim od bankructwa.

Według informacji agencji ISB, Highwood Partners, który w piątek zakwestionował skuteczność umowy sprzedaży akcji Elektrimu na rzecz Polsat Media SA i TCF , choć podaje, że reprezentuje akcjonariuszy mniejszościowych — w rzeczywistości występuje w interesie obligatariuszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy