Czytasz dzięki

Polsat rozbierze się wieczorem

PZ
opublikowano: 09-05-2007, 00:00

Telewizja Polsat rozpoczęła próbną emisję kanału o zabarwieniu erotycznym.

Telewizja Polsat rozpoczęła próbną emisję kanału o zabarwieniu erotycznym.

Erotyczny Polsat jest nadawany z transpondera satelitarnej platformy Cyfrowy Polsat, ale na razie jest kodowany nawet dla klientów tej platformy. Nadawca prowadzi już rozmowy z operatorami kablowymi i pozostałymi platformami.

— Jesteśmy w trakcie budowy ramówki nowej stacji. Złożą się na nią programy rozrywkowe, seriale polskie i zagraniczne, a także łagodna erotyka nocą — powiedział portalowi Presserwis Bogusław Chrabota, redaktor naczelny TV Polsat.

Najwyższy czas, bo Polsat otrzymał od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na nadawanie kanału Playboy TV już półtora roku temu. Nadawca zwlekał jednak z uruchomieniem „różowej” stacji, bo rada odmawiała operatorom wpisu kanału o takim profilu do rejestru. Dopiero pojawienie się na rynku cyfrowych sieci kablowych ułatwiających kodowanie sygnału doprowadziło do zmiany postępowania regulatora — zaczął on zezwalać na emisję erotyki w godzinach 23.00-6.00 w cyfrowych pakietach.

By uniknąć utraty koncesji Polsat uruchomi nadawanie, ale kanał nie będzie nazywał się Playboy Polska.

— Wkrótce złożymy wniosek o zmianę nazwy na Play TV —mówi Józef Birka z rady nadzorczej Polsatu.

Play TV pojawi się w siecjach kablowych. Prowadzone są już negocjacje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PZ

Polecane