Polscy inżynierowie dostają większe podwyżki

opublikowano: 03-08-2021, 20:00

Nie tylko programiści dostają pięciocyfrowe pensje. Tak jest także w przypadku inżynierów.

- Warunkiem jest, że ktoś oprócz dyplomu ma odpowiednie umiejętności i potrafi je wdrożyć. Pracodawcy doskonale wiedzą, że warto dbać o takich specjalistów i to ma swoje odbicie w pensjach. Polscy inżynierowie dostają średnio 9-procentowe podwyżki pensji po 16 miesiącach pracy, podczas gdy średnia światowa to 3 proc. W 2020 r. inżynierowie w Polsce zarabiali ok. 32 proc. powyżej mediany krajowej: mediana płac całkowitych wyniosła 5100 zł brutto, a mediana zarobków inżynierów 6725 zł brutto — komentuje Tomasz Szpikowski, prezes Bergman Engineering, firmy zajmującej się rekrutacją inżynierów.

Z obserwacji firmy rekrutacyjnej Devire wynika, że postępująca automatyzacja zakładów produkcyjnych powoduje, iż rośnie zapotrzebowanie na stanowiskach wysokospecjalistycznych. To osoby, które łączą kompetencje z różnych obszarów, m.in.: automatyki, elektroniki i IT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane