Czytasz dzięki

Polscy naukowcy jadą do Doliny Krzemowej

MBE
opublikowano: 26-04-2012, 00:00

Badacze będą szkolić się na jednym z najlepszych amerykańskich uniwersytetów. Na koszt resortu nauki.

Zakończyła się II edycja programu „Top 500 Innovators” organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wczoraj laureatom — wybitnym naukowcom i innowatorom — wręczono promesy wyjazdowe.

Do 2015 r. w ramach programu na staże i szkolenia na najlepszych światowych uczelniach wyjedzie 500 najbardziej utalentowanych polskich badaczy. Szkolenia potrwają dwa miesiące.

Ich uczestnicy dowiedzą się, jak zarządzać projektami naukowymi i jak przekuć wyniki badań w realne przedsięwzięcie biznesowe. Resort nauki pokrywa wszelkie koszty zagranicznego pobytu laureatów.

80 zwycięzców obecnej, drugiej edycji programu wyjedzie na Uniwersytet Stanforda w Kalifornii. Wezmą udział w warsztatach, seminariach i wykładach prowadzonych przez światowej klasy ekspertów z dziedzin nauki i biznesu. Spotkają się również z przedstawicielami funduszy venture capital oraz inwestorami.

Odbędą ponadto wizyty studyjne w największych przedsiębiorstwach z Doliny Krzemowej. W trakcie 80-godzinnych staży będą mieli szansę obserwować prace takich firm, jak Intel, Cisco, ExponentGoogle, Aruba Networks czy... agencji NASA. Kolejna rekrutacja do programu odbędzie się w czerwcu i lipcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy