Polska na kołach

opublikowano: 08-08-2019, 22:00

W lipcu 2019 r. udział klientów indywidualnych w całkowitej liczbie rejestracji aut osobowych wyniósł nieco ponad 28 proc.

Kowalski rzadko odwiedza salony

Oznacza to, że z 49 tys. zarejestrowanych w tym czasie aut 35,3 tys. pojazdów trafiło do firm — wynika z zestawienia przygotowanego przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. W praktyce jeszcze więcej, ponieważ statystyki CEPiK, na których pracuje Samar, jako „osobę fizyczną” traktują również jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki cywilne. Od początku roku udział firm w rynku nowych aut przekracza 69 proc.

Premium wyprzedza rynek

Tempo wzrostu całego rynku nowych aut osobowych w Polsce wynosi niespełna 2,5 proc. (w lipcu 6 proc). Dwa razy szybciej rośnie segment premium. Tylko w lipcu 2019 r. zarejestrowano ponad 6,5 tys. aut do niego zaliczanych, a to o 12,9 proc. więcej niż przed rokiem. Od stycznia do końca lipca zarejestrowanych zostało prawie 44,3 tys. samochodów marek premium, czyli o ponad 8 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Popularniejsze motocykle

Lipiec 2019 r. był świetnym okresem dla sprzedawców motocykli. Zarejestrowano 2338 nowych maszyn, aż o 43,5 proc. więcej niż w lipcu 2018 r. Zgodnie z sezonowością po szczytowym wyniku w kwietniu kolejne miesiące osiągają coraz niższe rezultaty i wynik lipca jest na ogół niższy niż wynik czerwcowy. W tym roku różnica jest minimalna i wynosi 63 motocykle. Od początku 2019 r. nad Wisłą zarejestrowano 13 869 nowych motocykli, o 39, 2 proc. więcej niż rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu