Polska się nie liczy (RANKING)

AD
opublikowano: 22-01-2016, 11:03

Polska się nie liczy - taki wniosek można wysnuć przeglądając ciekawie zatytułowany ranking państw przygotowany przez 3 instytucje amerykańskie na forum w Davos. W Best Countries Ranking próżno szukać Polski, nawet na najdalszych miejscach.

Czołówkę stanowią - wiadomo: Niemcy, Kanada, Wielka Brytania, Szwecja i Australia. Przodują w większości uwględnianych przez autorów badania kategorii: sile, obywatelskości, przedsiębiorczości, wpływie kulturowym, jakości życia, otwartości dla biznesu, atrakcyjności turystycznej czy dbałości o dziedzictwo historyczne.

Nie ma takiego kraju
Nie ma takiego kraju "Polska"
Na P znamy tylko Peru, Panamę, Pakistan i Portugalię - zdają się mówić autorzy rankingu
Pixabay/ CC BY 2.0

Autorzy rankingu czyli mediowa spółka U.S. News & World Report, konsultingowa WPP BAV Consulting i Wharton School działająca przy Uniwersytecie Pensylwania wzięli na warsztat 60 krajów świata. Niestety w metodologii nie piszą, dlaczego te, a nie inne, ale sądząc po niektórych pozycjach na liście takich jak Urugwaj, Boliwia, Azerbejdżan czy Kazachstan badali nie tylko największe ekonomiczne tuzy świata.

Wyobrażamy sobie, że Polska raczej nie wygrałaby w dziedzinie klimatu dla przedsiębiorczości czy wpływowości na świecie, pewnie też nie zaszlibyśmy na szczyt pod względem ogólnej atrakcyjności turystycznej albo obywatelskości naszych rodaków, ale nie rozumiemy, czemu zabrakło nas nawet na ostatnich miejscach w zestawieniach rynków rozwijających się, skoro poradził tam sobie nawet 28. Azerbejdżan.

Pytania o nieuwzględnienie Polski w przygotowanym na forum w Davos zestawieniu przesłaliśmy już do agencji PR obsługującej autorów rankingu. Jeśli nadejdzie odpowiedź, uwzględnimy ją niezwłocznie.

Najlepsze kraje świata:

1. Niemcy
2. Kanada
3. Wielka Brytania
4. USA
5. Szwecja
6. Australia
7. Japonia
8. Francja
9. Holandia
10. Dania

źródło: Best Countries Ranking
 

Kraje najlepsze w różnych podkategoriach

..Do rozpoczęcia kariery

    Chiny
    Niemcy
    USA

..otwarcia biznesu

    Tajlandia
    Malezja
    Filipiny

..Inwestowania

    Indie
    Singapur
    Wietnam

..Nauki

    Wielka Brytania
    Kanada
    USA

..Wychowywania dzieci

    Szwecja
    Dania
    Kanada

..komfortowej emerytury

 Kostaryka
 Irlandia
 Kanada

źródło: Best Countries Ranking

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane