Czytasz dzięki

Polska sieć restauracji wchodzi na brytyjski rynek

opublikowano: 27-02-2018, 10:31
aktualizacja: 27-02-2018, 10:36

North Fish szuka lokalizacji dla swoich restauracji na brytyjskim rynku, donosi bighospitality.co.uk.

Sieć North Fish należy do spółki North Food, której właścicielem jest Michał Sołowow, jeden z najbogatszych Polaków. Spółka zatrudnia ponad 800 osób.

Zobacz więcej

fot. Marek Wiśniewski

North Food, który ma ok. 40 restauracji North Fish w Polsce, zatrudnił firmę Savills do wyszukania odpowiednich lokalizacji w Wielkiej Brytanii. Zainteresowana jest lokalami o powierzchni od 600 do 1500 stóp kwadratowych.

- North Fish zobaczył wyraźną lukę na brytyjskim rynku „szybkich posiłków” w segmencie wysokiej jakości dań z ryb – powiedział David Bell z Savills.  

Poinformował, że początkowo preferowane będą lokalizacje w głównych centrach handlowych.

Rok temu prezes Nord Food Szymon Adamczuk zapowiadał w rozmowie z Pulsem Biznesu uruchamianie kolejnych restauracji i sprawdzenie nowych formatów dla rybnych lokali. Sygnalizował wówczas, że w Polsce nie ma miejsca na kolejnych 40 restauracji North Fish w dotychczasowym formacie. Mówił, że spółka pracuje nad innymi formatami restauracji rybnych — dla mniejszych miast i największych ulic w metropoliach


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bighospitality.co.uk

Polecane