Polska szarża skuteczna, ale irytująca

jaz
opublikowano: 26-06-2007, 00:00

Opinie prasy europejskiej o zakończonym w sobotę szczycie UE:

Opinie prasy europejskiej o zakończonym w sobotę szczycie UE:

„Sega”,

dziennik bułgarski

- Niektórzy nazywają rządzących w Polsce braci Kaczyńskich „gwiazdami polskiej polityki”, inni porównują ich do huraganu, ze względu na szybkość, z jaką dostali się na szczyty władzy. A Europa przed nimi opuszcza ręce.

„Le Soir”,

dziennik belgijski

- Era podziałów dopiero się zaczyna. Bracia bliźniacy (Kaczyńscy) powinni się zastanowić, jak to się dzieje,

że kiedy oni irytują wszystkich,

galopując jak wściekłe konie, Brytyjczycy spokojnie zdołali zapewnić sobie zaspokojenie dużo trudniejszych żądań.

„La Libre Belgique”, dziennik belgijski

- Rezultat 30-godzinnego targowania się ma tyle wdzięku, co zdechła ryba. Europejscy przywódcy po raz kolejny nie zdołali zaproponować obywatelom projektu zrozumiałego i łączącego wszystkich. Biorąc pod uwagę rosnący wpływ prądów eurosceptycznych na ideały wspólnotowe, wątpliwe jest, by taka okazja nadarzyła się w niedługim czasie.

„Suedeutsche Zeitung”, dziennik niemiecki

- Unia Europejska będzie silna, jeśli zapanuje nad swymi hamulcowymi i zawalidrogami. Na przykład nad Polską, której obecny rząd obrał ją za pole toczenia z Niemcami bitew przeszłości. Unijny szczyt ujawnił: krajom członkowskim brakuje wspólnej koncepcji Europy.

„El Pais”,

dziennik hiszpański

-Kaczyńscy wywołali nacjonalistyczną burzę w UE, żeby zdobyć głosy w Polsce. Kosztem dalszego izolowania się w Europie wysłali do swoich rodaków czytelny sygnał: jesteśmy silnym krajem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: jaz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy