“Polska to klejnot w naszym portfelu”

MD
02-03-2010, 16:07

…powiedział Colm Doherty szef Allied Irish Banks. Irlandzki bank planuje sprzedaż aktywów i przyznaje, że zainteresowanie BZ WBK jest duże.

Drugi pod względem wielkości irlandzki bank poinformował we wtorek, że miał pierwszą roczną stratę w historii. Zapowiedział także, że przekaże część kredytów na nieruchomości o wartości do 23 mld EUR do National Asset Management Agency (NAMA), irlandzkiego tzw. złego banku. Wiadomo, że musi liczyć się z dyskontem, którego wysokość rząd sugeruje na 32 proc.

Aby uzupełnić bazę kapitałową AIB planuje sprzedaż części aktywów, nie wykluczając mniejszościowego pakietu w amerykańskim M&T Bank, czy większościowego pakietu akcji w polskim BZ WBK.

Doherty powiedział, że zgłosili się już zainteresowani kupnem strategicznego pakietu w grupie, szczególnie zagranicznymi aktywami AIB.

- Klejnot, który mamy w naszym portfelu, to Polska – powiedział szef irlandzkiej grupy bankowej. – Większość strategicznych inwestorów, z którymi rozmawialiśmy, byli bardzo zainteresowani Polską z racji wartości tej inwestycji, a także Irlandią z racji dominacji naszej marki tutaj – dodał.

MD, abcnews.go.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Banki / “Polska to klejnot w naszym portfelu”