„Polska wygląda teraz groteskowo”

opublikowano: 26-08-2014, 08:15

Polska przeszacowała swoją rolę w rozwoju wydarzeń na Ukrainie i teraz wygląda groteskowo w oczach świata, powiedział szef SLD Leszek Miller w wywiadzie dla rosyjskiej agencji RIA Novosti.

Miller żałuje, że negocjacje w sprawie rozwiązania kryzysu ukraińskiego odbywały się ostatnio w Berlinie, a nie Warszawie. Polska byłaby jego zdaniem idealnym miejscem, bo jest sąsiadem zarówno Ukrainy, jak i Rosji. Szef SLD przyznaje jednak, że aby było to możliwe, Polka musiałaby wcześniej działać na rzecz pokoju, „a nie być stroną konfliktu”.

- Niestety, stałe wysiłki polskich partii prawicowych na Majdanie w Kijowie doprowadziły do tego, że Polska jest ignorowana i zepchnięta na bo w sprawie, która jest dla niej tak ważna – powiedział Miller agencji RIA Novosti. - Warszawa naiwnie wierzyła, że jest graczem w tej grze i oczywiście przeszacowała swoją rolę odgrywaną przez siebie na Ukrainie, a teraz wygląda groteskowo w oczach  społeczności międzynarodowej – dodał.   

Szef SLD uważa, że to ostatni moment dla Polski i jej rządu, aby poważnie przemyślała swoją politykę. Miller chciałby, aby polscy politycy komentujący wydarzenia na wschodzie głosili bardziej umiarkowane i spokojniejsze opinie. Jest za stonowaniem antyrosyjskiej retoryki.

Leszek Miller, fot. Marek Wiśniewski
Leszek Miller, fot. Marek Wiśniewski
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, en.ria.ru

Polecane