Polskę i Szwajcarię łączy Octavia

MOTORYZACJA

Większe PKB na mieszkańca ma de facto tylko Luksemburg, Norwegia i kilka państw napędzanych petrodolarami. Szwajcaria jest nie tylko rajem podatkowym dla milionerów, stolicą międzynarodowych instytucji i symbolem bankowej tajemnicy, ale także synonimem luksusowego życia na wysokim poziomie. Zajrzeliśmy na portal auto-suisse.ch, który regularnie publikuje listę najchętniej kupowanych samochodów w Szwajcarii.

W czołówce próżno szukać drogich, superluksusowych aut. W zeszłym roku walkę o miano najpopularniejszego pojazdu stoczyły modele: Volkswagen Golf i Skoda Octavia. Ta ostatnia jest też najchętniej kupowanym autem w Polsce. Szwajcarzy w ogóle uwielbiają auta Volkswagena.

W pierwszej dziesiątce jest aż pięć samochodów niemieckiego producenta, a razem ze Skodą i Audi, w sumie siedem modeli z grupy Volkswagena. Klasę premium reprezentują w czołówce Mercedes- -Benz klasy C, Volkswagen Tiguan, Audi A4.

Wysoko, choć poza najlepszą dziesiątką, są Subaru XV i BMW X3. Szwajcarzy kupili ponadto prawie 2,5 tys. aut marki Range Rover Evoque, nieco ponad 1000 Porsche Cayenne, 155 Bentley Continental i 65 Ferrari California.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu