Polski Cukier sprzedaje Kopex

MT
14-06-2005, 00:00

KSC ma gotowy harmonogram sprzedaży 64,64 proc. akcji Kopexu. Do końca lipca zdecyduje o wyborze inwestora.

Zarząd Krajowej Spółki Cukrowniczej (KSC) przyjął ramowy harmonogram sprzedaży 64,64 proc. akcji giełdowego Kopexu, które otrzymał w ubiegłym roku w ramach dokapitalizowania. W tym tygodniu ma być wybrany doradca KSC.

Z wcześniejszych zapowiedzi wynikało, że KSC w czerwcu będzie próbowała sfinalizować sprzedaż walorów Kopexu, specjalizującego się w eksporcie maszyn i urządzeń górniczych. Ze względów proceduralnych nie będzie to możliwe.

— W czerwcu zaprosimy inwestorów do rokowań — mówi Łukasz Wróblewski, rzecznik KSC.

Do końca lipca doradca i zarząd KCS mają wybrać najlepszą ofertę, a na sierpień zaplanowano bezpośrednie negocjacje. Potem rada nadzorcza i walne KSC muszą wyrazić zgodę na zawarcie transakcji. Zatem realny termin pojawienia się nowego właściciela w Kopeksie to początek września.

Zdaniem Jacka Obrockiego, dyrektora Wydziału Analiz Beskidzkiego Domu Maklerskiego, o ostatecznym zainteresowaniu walorami Kopexu zdecyduje cena. Według wstępnych danych, pakiet 64,64 proc. akcji firmy wyceniany jest na blisko 20 mln USD (60 mln zł).

Do przejęcia Kopexu przymierzają się: Famur, śląska spółka, która jesienią wybiera się na GPW, Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne, KEM z Dąbrowy Górniczej, specjalizujący się m.in. w handlu stalą, oraz Bogdan Pawłowski, przedsiębiorca z Rzeszowa.

W 2004 r. Kopex wypracował 8,7 mln zł zysku netto, przy przychodach 370 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polski Cukier sprzedaje Kopex