Polski jedynak w Horyzoncie

opublikowano: 25-07-2014, 00:00

Komisja Europejska ogłosiła wyniki pierwszej tury unijnego instrumentu na rzecz MSP. Ze 155 laureatów Polskę reprezentuje jeden.

Nowe przedsięwzięcie przeznaczone tylko dla mikro-, małych i średnich firm zostało uruchomione w ramach programu Horyzont 2020. Jego celem jest wspieranie innowacyjnych przedsiębiorstw w przekształcaniu wypracowanych w laboratoriach rozwiązań w produkty i usługi gotowe do wprowadzenia na rynek. Pula dostępnych funduszy to 3 mld EUR. W pierwszym konkursie granty zostały przyznane 155 firmom z 21 krajów. Każdy z przedsiębiorców dostanie 50 tys. EUR na sfinansowanie studiów wykonalności. Największy sukces w pierwszej turze odniosły hiszpańskie MSP (39 wybranych wniosków), a za nimi uplasowały się firmy z Wielkiej Brytanii i Włoch. Polska ma tylko jednego laureata. Wnioskodawcy, którym przyznano dotacje, zostaną formalnie powiadomieni o tym w sierpniu przez Agencję Wykonawczą ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, która zarządza programem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu