Polski kardiolog i słaby angielski

AD
opublikowano: 27-10-2015, 22:00

Polski lekarz kardiolog pracujący w Wielkiej Brytanii od 2006 r. został pozbawiony prawa do wykonywania zawodu

Polski lekarz kardiolog pracujący w Wielkiej Brytanii od 2006 r. został pozbawiony prawa do wykonywania zawodu w tym kraju z powodu trzykrotnego oblania testu z angielskiego. Dr Tomasz Fryzlewicz bez problemu znajdował pracę w trzech kolejnych szpitalach należących do publicznego NHS (odpowiednik NFZ).

Dyrekcja jednego z nich zaniepokojona słabym poziomem znajomości angielskiego wysłała go na przymusowy test International English Language Testing System (IELTS). Lekarz podchodził do niego trzy razy i osiągał jedynie poziom minimalny.

Na tej podstawie Medical Practitioners Tribunal Service uznał go winnym poważnego uchybienia i pozbawił prawa wykonywania zawodu na Wyspach. To pierwszy taki przypadek w Wielkiej Brytanii, odkąd wprowadzono obowiązkowy egzamin z języka dla lekarzy obcokrajowców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane