Polski menedżer ma lepiej niż amerykański

ŁO
25-01-2010, 09:31

Menedżerom bardziej opłaca się pracować w  Polsce niż na przykład w Niemczech lub w Stanach Zjednoczonych. Takie wnioski płyną z raportu opublikowanego przez Hay Group.

Wyniki raportu przytacza "Gazeta Wyborcza". Wynika z nich, że Polska należy do światowej czołówki pod względem dysproporcji w zarobkach pomiędzy pracownikami wyższego i średniego szczebla. Jesteśmy pod tym względem na poziomie Ukrainy, Rumunii czy Panamy.

Znacznie lepiej jest jednak, jeśli weźmiemy pod uwagę wskaźnik tzw. spending power, który pokazuje, ile i co mogą kupić menedżerowie za swoje pensje w poszczególnych krajach. Polscy menedżerowie za tę samą pensję mogą żyć na wyższym poziomie niż ich koledzy z takich krajów jak USA, Niemcy, Japonia, Dania, Wielka Brytania oraz Finlandia. Głównym powodem są znacznie tańsze koszty życia w naszym kraju.

Ranking Hay Group:

1. Katar
2. Kuwejt
3. Zjednoczone Emiraty Arabskie
22. Polska
28. Holandia
30. USA
34. Japonia
36. Niemcy
43. Wielka Brytania

Hay Group jest międzynarodową firmą konsultingową, która współpracuje zarówno z sektorem prywatnym, jak i publicznym. Posiada 86 biur w 47 krajach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Polski menedżer ma lepiej niż amerykański