Polski przyczółek arabskiej ekspansji

opublikowano: 31-07-2013, 00:00

Hotele Zbyszko zaczynają się łączyć z siecią Abidos. Polska spółka ma być jej europejską platformą.

Dubaj — Warszawa, wspólna sprawa. Dwa obiekty ze spółki Zbigniewa Karwowskiego przygotowują się do wejścia do sieci Abidos Hotels. Będą to pierwsze europejskie placówki arabskiej firmy.

— Mamy kontrakt menedżerski o zarządzaniu obiektami sieci Zbyszko. Pracujemy nad marketingiem i łącznością, co zajmie około sześciu miesięcy. Gdy zbudujemy markę i system rezerwacji, rozpoczniemy działalnośćw Polsce pod marką Abidos Zbyszko Hotels — zapowiada Zbigniew Karwowski. Na decyzję Abidos Hotels miały wpływ linie Emirates, które codzienne latają do Warszawy.

— Nasz centralny system rezerwacyjny połączy Hotele Zbyszko z globalnym systemem dystrybucji, agentami podróży i systemami rezerwacyjnymi — twierdzi Aamir Pervez, menedżer w Abidos Hotels. Na tym etapie Abidos Zbyszko Hotels koncentrują się tylko na Polsce, ale aspiracje są globalne.

— Jesteśmy otwarci na nowe kraje, które mieszczą się w strategii rozwoju marki. Wstępnie uzgodniliśmy, że wszystkie europejskie projekty będą realizowaneprzez Abidos Zbyszko — mówi Zbigniew Karwowski.

Hotele w Goniądzu i Nowogrodzie mają trzy gwiazdki. Obiekt w Goniądzu, położony na skraju Biebrzańskiego Parku Narodowego, jest w trakcie przebudowy za 12 mln zł, dzięki której standard urośnie do czterech gwiazdek. Ruszyła też modernizacja obiektu w Nowogrodzie, położonego nad Narwią na skraju Puszczy Kurpiowskiej. Dziś oba hotele mają 80 pokoi, do końca 2014 r. ich liczba ma się podwoić. Abidos Hotels budują sieć, która do 2017 r. ma liczyć 20 obiektów. Dziś są cztery i trwają negocjacje dotyczące kilku kolejnych. Spółka jest właścicielem, zarządcą lub najemcą hoteli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu