Polski szef niedomaga

opublikowano: 30-08-2018, 22:00

Według raportu Assessment Systems Polska, za wynik finansowy firm w 17-24 proc. odpowiada osobowość menedżera.

Tymczasem krajowa kadra zarządzająca cechuje się niską samooceną i małą odpornością na stres. Nasi szefowie łatwo się denerwują i często ulegają nastrojom, co niekiedy neutralizuje ich atuty — dobre wykształcenie, wysokie kompetencje zawodowe, komunikatywność i otwartość na nowe technologie.

W pierwszych 18 miesiącach sprawowania władzy porażkę ponosi 38-50 proc. prezesów. 65-75 proc. pracowników jest awansowanych ze złych powodów, czego następstwem są błędne decyzje biznesowe. Niewłaściwie przeprowadzona rekrutacja kosztuje tyle, ile wynoszą 18-miesięczne zarobki zatrudnionej osoby.

Tylko 30 proc. firm umie trafnie wytypować menedżerów wewnątrz organizacji. Standardem jest pozyskiwanie tzw. gwiazd z rynku, co wiąże się z efektem nowości. Ale nie ma gwarancji, że szef odnoszący sukcesy w jednym przedsiębiorstwie powtórzy je w innym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu