Polski translator zdobył Oscara designu

  • DI
opublikowano: 12-04-2021, 08:00

Red Dot Design Award, jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, otrzymała polska firma Vasco Electronics.

Vasco Translator M3, innowacyjny tłumacz elektroniczny krakowskiej firmy Vasco Electronics, został wyróżniony w kategorii „Product Design 2021”. Red Dot Design Award to nagroda przyznawana od 1955 r. przez Centrum Designu Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech. W tym roku zgłoszono do niej ponad 7800 projektów z całego świata, ocenionych przez międzynarodowe jury. Wśród dotychczasowych laureatów Red Dot są m.in.: MacBook Air firmy Apple (nagroda w 2019 r.) czy motocykl Honda CBR 1000RR-R Fireblade SP (nagroda w 2020 r.). Vasco Translator M3 wyróżniono w tegorocznej edycji konkursu w podkategorii „communication technology — translation devices”.

– Tak prestiżowa nagroda jak Red Dot jest dla nas potwierdzeniem, że warto tworzyć rzeczy z pasją i bez kompromisów. Nad Vasco Translator M3 nasz zespół programistów oraz dział R&D pracował blisko dwa lata. Projektowanie każdej aplikacji poprzedzone było dokładną analizą potrzeb użytkowników, aplikacje tworzone były z zachowaniem wysokich standardów programowania. Każda funkcjonalność była bardzo dokładnie sprawdzana. To pozwoliło nam stworzyć wysokiej jakości oprogramowanie, które ciągle jest udoskonalane. Duże brawa należą się także studiu projektowemu Husarska, które odpowiadało za design. Uważam, że przedmioty, którymi się otaczamy, powinny nie tylko ułatwiać nam życie, ale też być piękne. Dzięki temu kształtuje się nasze poczucie estetyki i funkcjonalności. Zdobycie Red Dot potwierdza, że stworzyliśmy technologię, która jest i użyteczna, i piękna — mówi Maciej Góralski, prezes Vasco Electronics.

Vasco Translator M3 umożliwia tłumaczenie mowy w ponad 70 językach, wyposażony jest też w funkcję tłumaczenia zdjęć. Translator sprawdza się zarówno w turystycznych czy służbowych podróżach, jak też podczas tłumaczenia rozmów telefonicznych, konferencji oraz biznesowych spotkań. Można z niego korzystać nawet bez ciągłego dostępu do Wi-Fi. Wbudowana karta SIM pozwala dożywotnio na bezpłatny i nielimitowany dostęp do sieci w prawie 200 państwach świata.

– Ponad 80 proc. ludzkości nie mówi w języku angielskim, a my jak większość ludzi pragniemy świata bez barier. Mamy nadzieję, że biorąc czynny udział w ich przełamywaniu przyczynimy się nie tylko do udanych podróży czy sprawnej komunikacji w biznesie, ale także do tworzenia lepszego świata, z wysokim poziomem edukacji, bez barier i konfliktów. Cieszymy się, że w konkursie Red Dot doceniono nie tylko wygląd urządzenia, ale także jego funkcjonalność, której poświęciliśmy równie dużo uwagi – podsumowuje Maciej Góralski.

Vasco Electronics, pochodzący z Krakowa czołowy producent elektronicznych translatorów, posiada kilkanaście zagranicznych przedstawicielstw handlowych i centrów logistycznych, a jej produkty dostępne są w Europie, USA, Kanadzie oraz Azji Południowo-Wschodniej.

Translatory firmy obsługują ponad 70 języków, co pozwala na porozumienie się z 90 proc. mieszkańców planety. Urządzenia wykorzystywane są m.in.: przez szpitale, służby mundurowe, szkoły, w czasie turystycznych i służbowych podróży, międzynarodowych konferencji czy biznesowych spotkań. Obok intuicyjnej obsługi oraz precyzyjnego działania flagowe translatory Vasco wyróżnia bezpłatny i nielimitowany dostęp do internetu w prawie 200 krajach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane