Polskie hotele w czołówce dostępu do wi-fi

AD
opublikowano: 17-07-2014, 16:09

Polska znalazła się na drugim miejscu w Europie pod względem liczby miejsc z bezpłatnym dostępem do internetu wi-fi. Statystyki opracowała wyszukiwarka hotelowa Kayak.

Aż 98 proc. ogółu dostępnych na Kayak polskich hoteli udostępnia gościom w pokojach bezpłatnie internet wi-fi. To daje nam 2. miejsce w Europie i 5. na świecie.

None
None

Wyszukiwarka porównywała wyłącznie statystyki dotyczące krajów z bazą hotelową powyżej 1000 obiektów i jako "bezpłatne wi-fi" uznawała wyłącznie to dostępne w pokojach, nie tylko w hotelowym lobby. Przebadano łącznie na całym świecie 500 tys. hoteli.

Co ciekawe, najsłabiej w Europie, choć ogólnie nie najgorzej, wypadły hotele w krajach najbogatszych: Wielkiej Brytanii (88 proc. hoteli ma bezpłatne wi-fi), Niemczech (73 proc.), Austrii (79 proc.)

Wśród hoteli w różnych miastach Polski najlepiej wypadły te w Krakowie, bo według danych Kayak aż 100 proc. z nich oferuje gościom internet w pokoju.

- Bezpłatny dostęp do Internetu w hotelu to obecnie standard i to nie tylko dla osób podróżujących służbowo. Podczas typowo wypoczynkowych wyjazdów również coraz częściej potrzebujemy stałego podłączenia do sieci, a tablet i smartfon stają się pierwszymi rzeczami, które wkładamy do walizki - podsumowuje Andrew Verbitsky, dyrektor regionalny Kayak.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane