Polskie Netto będzie miało nowego prezesa

opublikowano: 11-05-2021, 13:17

Sieć handlowa Netto poinformowała o zmianie prezesa w Polsce, donosi European Supermarket Magazine.

Netto ogłosiło, że ze stanowiska prezesa odejdzie Janusz Sroka, który kierował polską siecią duńskiej firmy od 2018 roku. W okresie poszukiwania jego następcy zastąpi go Mark Nielsen, członek władz Salling Group, właściciela Netto.

Komentując odejście Sroki szef Netto International Michael Loeve podkreślał, że polski menedżer wzmocnił strukturę organizacyjną polskiej sieci, poprawił jej wizerunek, a także wprowadził nowy koncept sklepów.

W czerwcu ubiegłego roku ogłoszono, że Salling przejmie 301 polskich sklepów Tesco za 900 mln zł znacząco zwiększając swoją sieć Netto w Polsce.

— Konsolidując obie sieci handlowe na rozwojowym rynku, robimy znaczący krok w realizacji strategii całej naszej grupy, stając się jednym z czołowych graczy na jednym z największych rynków w Europie — mówił wówczas Janusz Sroka.

Duńska sieć, która jest obecna w naszym kraju od 1995 roku, ma ponad 380 sklepów, w których zatrudnia ponad 5 tys. ludzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, smmagazine.com

Polecane