Polskie spółki bagatelizują ryzyko ataku

  • DI
opublikowano: 06-11-2018, 22:00

Większość przedsiębiorców deklaruje, że dba o bezpieczeństwo urządzeń mobilnych, ale jednocześnie aż 57 proc. ankietowanych uważa, że włamania do urządzeń mobilnych nie stanowią istotnego ryzyka dla ich organizacji.

Tylko 4 proc. firm całkowicie ignoruje dzisiejsze cyberzagrożenia w tym obszarze, a 30 proc. ogranicza się wyłącznie do zdefiniowania wymagań w formie zapisów w wewnętrznych procedurach bezpieczeństwa — wynika z raportu „Bezpieczeństwo technologii mobilnych” KPMG w Polsce. W zdecydowanej większości spółek (76 proc.) pracownicy nie mogą korzystać z prywatnych urządzeń mobilnych w celu przetwarzania danych firmowych. Natomiast 13 proc. firm pozwala przetwarzać takie dane na prywatnych urządzeniach mobilnych pracownikówbez stosowania wewnętrznych uregulowań w tym zakresie. Aż 35 proc. badanych firm nie wykorzystuje technologii mobilnych i nie planuje tego robić w najbliższej przyszłości. Natomiast 9 proc. nie korzysta z nich, ale planuje je niebawem wdrożyć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu