Polsko-chiński startup pozyskał 10,8 mln EUR finansowania

opublikowano: 10-12-2019, 15:24

Cosmose AI pozyskał 10,8 mln EUR m.in. od TDJ Pitango i OTB Ventures, które przeznaczy na ekspansję, donosi EU-Startups.

Działający od pięciu lat Cosmose AI wykorzystuje uczenie maszynowe i technologie smartfonów do analizy zachowań klientów sklepów. W jego ekosystemie jest już ponad 350 tys. sklepów i 1 mld smartfonów.

Najnowsza runda finansowania służyła pozyskaniu kapitału na ekspansję w Japonii i otwarcie biura w Paryżu, aby lepiej obsługiwać europejskie marki luksusowe, którymi zainteresowani są chińscy turyści.

Oprócz nowych inwestycji Cosmose pozyskało także do swojej rady nadzorczej dwa autorytety światowe. Pierwszym jest Ohad Finkelstein, który jest doradcą prezesa amerykańskiego giganta handlowego Walmart, drugim Raymond Zage, były prezes Farallon Capital Asia i członek rad dyrektorów Go-Jek i Toshiby.

- Cosmose to jedna z najbardziej intrygujących firm jakie znam z bardzo zróżnicowaną platformą i wyjątkowym zespołem. Bardzo cieszę się z dołączenia do rady i pomocy w realizacji wizji firmy – powiedział Finkelstein.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, eu-startups.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy