Poltops przejmuje

Ryszard Gromadzki
11-03-2004, 00:00

Polski inwestor będzie sprowadzał wełnę z Hiszpanii, którą przerobi upadła dwa lata temu firma z Żagania.

Henryk Gołąb, polski przedsiębiorca prowadzący interesy w Hiszpanii, wygrał przetarg na zakup znajdującej się w upadłości Czesalni Wełny Owczej w Żaganiu, jednego z większych producentów dzianin. Inwestor zapłaci za przejęcie fabryki blisko 4 mln zł. Na początku kwietnia utworzona specjalnie na potrzeby tego projektu spółka przejmie żagańską fabrykę w dzierżawę. Do końca roku, po wpłaceniu całości wynegocjowanej kwoty, nastąpi całkowite przeniesienie własności na rzecz Poltopsu.

Po ogłoszeniu w 2002 r. upadłości firmy, znajdującej się wówczas w leasingu pracowniczym, syndyk zdecydował o kontynuowaniu produkcji i utrzymaniu 130 miejsc pracy.

— To pozwoliło nam na płynne przejęcie firmy — mówi Damian Jonak, wiceprezes Poltopsu.

Zapewnia, że Poltops zamierza przejąć dotychczasowych pracowników firmy.

— Na razie staramy się o uzyskanie około 4 mln zł kredytu, który jest nam potrzebny do zreorganizowania firmy — mówi wiceprezes.

Henryk Gołąb zbił fortunę na strzyżeniu owiec w Hiszpanii i obrocie ich wełną. Fabryka w Żaganiu ma zająć się przerobem tego surowca. Według Damiana Jonaka, w najlepszych latach sprzedaż firmy sięgała 38 mln zł (w 2003 r. było to tylko 14 mln). Poltops chce możliwie szybko przywrócić dawny pułap obrotów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Poltops przejmuje