Pomogą eksporterom poszerzyć horyzonty

  • Marta Bellon
opublikowano: 23-08-2015, 22:00

W zachodniopomorskim chcą poprzez edukację wychować liderów eksportu — by ułatwić Polakom podbój zagranicznych rynków.

3 września, Czepino (woj. zachodniopomorskie) — te datę powinni zapisać w swoim kalendarzu zachodniopomorscy przedsiębiorcy zainteresowani poszerzeniem wiedzy na temat eksportu. Tego dnia Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Województwa Zachodniopomorskiego organizujespotkanie informacyjne połączone z warsztatami pod hasłem „Wspólne cele — wspólne działanie”.

Wiedza i networking

Prowadzący je eksperci podzielą się z uczestnikami wiedzą przydatną w planowaniu, organizowaniu i realizowaniu eksportu lub inwestycji poza granicami Polski. Spotkanie podzielone będzie na dwie części. Najpierw odbędzie się szkolenie, które wprowadzi przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego w tematykę eksportu ze szczególnymuwzględnieniem rynków skandynawskich.

W drugiej części odbędą się spotkania w modelu B2B — pomiędzy firmami, w trakcie których każdy z przedsiębiorców będzie mógł zaprezentować działalność swojej firmy i ambicje biznesowe oraz poznać potencjalnych partnerów biznesowych. Na potrzeby tego wydarzenia organizatorzy przygotowują katalog firm z województwa zachodniopomorskiego.

Warsztaty, czyli interakcja

Tematyka spotkania obejmie m.in. ogólną charakterystykęrynków i szans rozwoju sprzedaży dla polskich przedsiębiorców oraz prezentację różnic kulturowych.

Przedsiębiorcy dowiedzą się też, jak budować strategię eksportową i pozyskiwać informacje branżowe. Organizatorzy zaznaczają, że warsztatowy charakter wydarzenia ma pozwolić uczestnikom zaktywizować się i pracować nad samorozwojem. Spotkanie będzie miało zatem charakter interakcyjny i pobudzający do działania. Podobne warsztaty organizowano już m.in. w Szczecinie i Koszalinie, na terenie powiatu goleniowskiego i gryfickiego.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, bo województwo zachodniopomorskie dostało fundusze na taką działalność z projektu systemowego ministra gospodarki, finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach poddziałania PO Innowacyjna Gospodarka. Liczba miejsc jest jednak ograniczona, więc o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszenia. © Ⓟ

Wiedza w pigułce

Co?

Spotkanie informacyjne (warsztaty i bezpośrednie rozmowy pomiędzy przedsiębiorcami)

Kiedy?

3.09.2015 r.

Gdzie?

Czepino koło Gryfina.

Kontakt:

tel.: 71 733 69 95 e-mail: szkolenia@ eurospektrum.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu