Pomogą w transformacji energetyki

partnerem publikacji jest grupa romgos
opublikowano: 13-01-2023, 16:50
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Firma ROMGOS - lider w branży budowy gazociągów, dynamicznie się rozwija i chce wspierać bezpieczeństwo energetyczne Polski. Zainwestowała w rozwój nowych spółek specjalizujących się w różnych obszarach budownictwa energetycznego. Dzięki temu zrealizowano unikalny w skali polskiej gospodarki projekt tworząc potężną Grupę ROMGOS.

Miszel Gwiazdowski, prezes Grupy ROMGOS
Miszel Gwiazdowski, prezes Grupy ROMGOS

W 2022 roku właściciele firmy, bracia Miszel i Tobiasz Gwiazdowscy całkowicie zmienili dotychczasowe podejście do prowadzenia biznesu. Postawili na dywersyfikację przychodów i otwarcie się na nowe obszary działalności, wśród których szczególną uwagę zwraca decyzja o wejściu na rynki zagraniczne, gdzie już wkrótce zostaną zrealizowane pierwsze inwestycje.

Grupa ROMGOS chce być wiodącym podmiotem w sektorze odnawialnych źródeł energii. Nie tylko jako firma realizująca inwestycje na zlecenie innych podmiotów (m.in. farma fotowoltaiczna na zlecenie PGE), ale przede wszystkim jako inwestor budujący własne farmy fotowoltaiczne i wiatrowe. Grupa nie ogranicza się do aktywności w zakresie dobrze znanych już technologii OZE, ale prowadzi też prace nad możliwościami wykorzystania na dużą skalę wodoru w energetyce.

ROMGOS buduje również sieci elektroenergetyczne. Przykładem jest realizowana na zlecenie PSE modernizacja linii przesyłowej 220kV na odcinku Świebodzice — Ząbkowice.

Naszym celem jest aktywny udział w nadchodzącej i niezbędnej w Polsce transformacji energetycznej. W obliczu kryzysu, przed którym stanął nie tylko nasz kraj, ale cała Europa, musimy zjednoczyć siły i wspólnie zadbać o bezpieczeństwo energetyczne.

Miszel Gwiazdowski
prezes Grupy ROMGOS

Miszel Gwiazdowski, prezes Grupy ROMGOS, mówi, że firma nadal chce być liderem w budowie gazowych sieci przesyłowych. ROMGOS wykonał już kilkaset kilometrów rurociągów, z czego większość ma znaczenie strategiczne dla Polski. W tym roku zakończy się budowa 254-kilometrowego gazociągu na odcinku Gustorzyn - Wronów, a portfel zamówień jest zamknięty na cały rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane