Pomorska SSE omawia 17 projektów

ISBNews
22-10-2014, 10:53

Mimo wcześniejszych obaw, że po rekordowym pod względem liczby wydanych zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w I poł. 2014 r. aktywność inwestorów w drugiej połowie roku będzie niewielka, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE) prowadzi obecnie rozmowy nad 17 nowymi projektami, poinformowała agencję ISBnews prezes PSSE Teresa Kamińska. Wydanie 10 zezwoleń do końca roku strefa uzna za "duży sukces".

"Obawialiśmy się, że drugie półrocze to będzie 'pustka'. Tymczasem w tej chwili pracujemy nad 17 zgłoszeniami. Oczywiście, czy ci inwestorzy ostatecznie wejdą, to jest inna sprawa, jednak można powiedzieć, że zainteresowanie jest duże. Gdyby do końca roku było wydanych 10 zezwoleń mówilibyśmy o dużym sukcesie, porównując z pierwszym półroczem, w którym przedsiębiorcy bardzo się zmobilizowali" - powiedziała Kamińska ISBnews.

Jak dodała, negocjowane są różne przedsięwzięcia: zarówno innowacyjne - wiążące się z mniejszą liczbą miejsc pracy, jak i bardziej tradycyjne, które dzięki większej skali są szczególnie ważne dla lokalnych rynków pracy.

"Mamy trzy potencjalne inwestycje, które dawałyby dużo miejsc pracy: w dwóch przypadkach ponad 100, w jednym ponad 300. Branże, do których należą inwestorzy to m.in. chemiczna i związana z motoryzacją" - powiedziała prezes.

Strefa oczekuje też obecnie na rozszerzenie granic, które pozwoli na lokowanie się kolejnych przedsiębiorstw i reinwestycje, m.in. w podstrefie Kowalewo Pomorskie w kujawsko-pomorskim.

"Bardzo ważna jest podstrefa Kowalewo Pomorskie, gdzie mamy jednego z najbardziej innowacyjnych inwestorów [Plastica z grupy kapitałowej Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych], obecnego na rynkach ok. 60 krajów. Jego technologia jest kupowana także w USA, które są potentatem na rynku materiałów sanitarno-opatrunkowych" - wskazała Kamińska.

W lipcu PSSE zapowiadała, że Plastica chce rozbudować swój zakład kosztem ok. 90 mln zł. W I półroczu 2014 PSSE wydała 37 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE) obejmuje 24 podstrefy o łącznej powierzchni 1863 ha (519 ha w województwie pomorskim, 736 ha w kujawsko - pomorskim, 586 ha w zachodniopomorskim oraz 22 ha w wielkopolskim)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Pomorska SSE omawia 17 projektów