Pomorska strefa ma cztery firmy

opublikowano: 02-04-2017, 22:00

Producent gabionów zbuduje fabrykę w Pile, a Mueller Fabryka Świec zwiększy moce zakładu w Białym Borze.

Dwie firmy dostały w ostatnich dniach zezwolenia na inwestycje w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Aleksandra Jankowska
ŁUKASZ DEJNAROWICZ — FORUM

DPS Gabionen, szwajcarsko-niemiecki producent konstrukcji z siatki wykorzystywanych do budowy ogrodzeń, wzmacniania skarp czy brzegów rzek, zainwestuje w Pile 3,6 mln zł i zatrudni 10 osób. Mueller Fabryka Świec natomiast rozbuduje zakład w województwie kujawsko-pomorskim. Teren firmy, na którym planowana jest inwestycja, został włączony do strefy pod koniec ubiegłego roku.

Jeden z najstarszych na świecie producentów świec, który w Białym Borze działa od 2002 r. i zatrudnia 1 tys. osób, wyda 20 mln zł na nową halę produkcyjną, w której będzie pracować 100 nowo zatrudnionych pracowników.

— Do końca maja planujemy wydać jeszcze co najmniej sześć zezwoleń — mówi Anna Pogorzelska z PSSE. W tym roku najwięcej zezwoleń— 11 — wydała Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna, która spodziewa się rekordowego roku. Firmy obiecują 1,1 mld zł inwestycji i 926 miejsc pracy. Pomorska strefa w tym roku wydała na razie cztery zezwolenia, a przez cały ubiegły rok 16, w których firmy zadeklarowały 400 mln zł inwestycji i 652 miejsca pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane