Pomorski technopark w nowej odsłonie

Marta Bellon
opublikowano: 15-03-2013, 00:00

W supernowoczesnym obiekcie znajdzie się miejsce dla 400 firm. Do ich dyspozycji są nowoczesne biura, laboratoria, centrum designu oraz strefa start-up.

Nowe obiekty Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT) są gotowe na przyjęcie przedsiębiorców. Rozbudowa technoparku zakończyła się po 2,5 roku od wmurowania kamienia węgielnego. To największy tego typu obiekt pod względem powierzchni — zajmuje 76 tys. mkw. Łączna kubatura nowych parkowych budynków to ponad 246 tys. m sześc., co odpowiada pojemności prawie stu basenów olimpijskich.

Na firmy czeka nowoczesny kompleks biur, laboratoria i prototypownie. Dla debiutantów przygotowano specjalną strefę start-up, dla projektantów — centrum designu, a dla inżynierów — nowoczesną prototypownię, laboratoria elektronicznei biotechnologiczne. Lokatorzy technoparku i goście z zewnątrz będą mogli korzystać również z przestrzeni wystawienniczej i konferencyjnej. Do ich dyspozycji jest 12 sal konferencyjnych na 960 osób. Na terenie pomorskiego technoparku znajduje się Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej oraz Dział Innowacji Społecznych i Centrum Designu. Ta część kompleksu, w którym znajdują się punkty usługowe, kafejki, miejsca relaksu i przedszkole, będzie otwarta dla mieszkańców Gdyni i okolic oraz gości. PPNT w Gdyni powstał w 2001 r. Do tej pory w jego budynkach swój biznes rozwijało ponad sto firm, dzięki rozbudowie kompleksu parku docelowo będzie tu działać około 400 firm, w których zatrudnionych będzie ponad 2 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane