Pomorze doinwestuje przedsiębiorców

opublikowano: 03-01-2017, 22:00

Konkurs „Inwestycje Profilowane — wsparcie dotacyjne” to przedsięwzięcie ogłoszone właśnie przez Agencję Rozwoju Pomorza. Finansowanie ma pomóc firmom z regionu w rozwoju poprzez wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań. Pieniądze można będzie przeznaczyć na wprowadzanie nowych produktów i usług odpowiadających liście inteligentnych specjalizacji Pomorza, realizację projektów z branży informatycznej lub wdrożenie nowoczesnych technologii ekologicznych, które wpłyną na poprawę ekoefektywności w przedsiębiorstwach. Przykładowe przedsięwzięcia, które mogą otrzymać dofinansowanie, to inwestycje polegające m.in. na zmianie procesu produkcyjnego lub sposobu świadczenia usług. Wnioski można składać od 1 lutego 2017 r. W poprzedniej edycji konkursu, która została ogłoszona na początku ubiegłego roku, złożonych zostało 416 wniosków. Ostatecznie dofinansowanie zostało przyznane stu projektom. Otrzymały one łącznie 52 mln zł. Pomorscy przedsiębiorcy dostali wsparcie w wysokości od 45 do 55 proc. wydatków kwalifikowanych przedsięwzięcia.

64 mln zł Tyle wynosi pula dotacji dla firm w konkursie ogłoszonym przez Agencję Rozwoju Pomorza, a realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-20.

1mln zł Tyle wynosi maksymalna kwota, jaką może otrzymać przedsiębiorca na sfinansowanie wydatków.

15.03 Do tego dnia prowadzony będzie nabór wniosków w konkursie „Inwestycje Profilowane — wsparcie dotacyjne”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu