Pomysły ułatwiające życie

Sylwester Sacharczuk
opublikowano: 11-05-2011, 00:00

Dziś poznamy dziesięć aplikacji informatycznych, które mogą zrewolucjonizować rynek.

Dziś poznamy dziesięć aplikacji informatycznych, które mogą zrewolucjonizować rynek.

Do organizowanego przez Microsoft konkursu "Twoja firma, Twoja szansa na sukces" polskie przedsiębiorstwa tworzące nowatorskie projekty oprogramowania zgłosiły 149 prac. Jury wybrało finałową dziesiątkę pomysłów, które wkrótce mogą zrewolucjonizować rynek oprogramowania. Wśród nich m.in. Datacom — system obiegu dokumentów, który przy użyciu sztucznej inteligencji uczy się od swoich użytkowników i na podstawie ich wiedzy podpowiada im właściwe decyzje. Inny projekt to Listonic — lista zakupów w telefonie komórkowym i w internecie: wszystko, co użytkownik wpisze na liście w internecie, będzie widoczne w komórce. I odwrotnie.

Zwolenników zdobył już także Nioovo.com — innowacyjny, prosty i szybki system do tworzenia, gromadzenia i dzielenia się wizytówkami, który upraszcza do minimum problem aktualizacji danych. To tylko niektóre z wyróżnionych. Wszystkie aplikacje zostały napisane z wykorzystaniem platformy Windows Azure.

Który pomysł wygra, dowiemy się już dziś.

— Pierwsza grupa nagrodzonych projektów to próba przeniesienia istniejących rozwiązań w obszar chmury obliczeniowej. Druga to rozwiązania umożliwiające — dzięki Azure — zaadresowanie scenariuszy biznesowych, które do tej pory nie mogłyby być zrealizowane lub ich realizacja byłaby zbyt kosztowna — mówi Dariusz Piotrowski, dyrektor w polskim oddziale firmy Microsoft.

Zwycięzca konkursu będzie reprezentował Polskę na Worldwide Partner Conference w Los Angeles. Najlepsze trzy rozwiązania dostaną nagrody pieniężne. Wszystkie finałowe projekty otrzymają od Microsoftu bezpośrednie wsparcie w zakresie marketingu oraz sprzedaży rozwiązań stworzonych w ramach programu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu