Ponad 100 aresztowanych „Wilków z Wall Street”

Ponad 100 osób zostało aresztowanych w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Serbii i USA pod zarzutem prania brudnych pieniędzy i oszustwa.

Przestępcy stworzyli międzynarodową siatkę naciągaczy, którzy sprzedawali naiwnym klientom, głównie osobom starszym, bezwartościowe „inwestycje”. Przestępstwo było podobne do pokazanego w filmie „Wilk z Wall Street”, opartym na autentycznej postaci Jordana Belforta.  

Dochodzenie rozpoczęło się w 2012 roku i skoncentrowało na tzw. kotłowniach, gdzie naciągacze dzwonili do swoich ofiar namawiając ich na „inwestowanie” pieniędzy. Tylko w Hiszpanii policja zamknęła 14 „kotłowni”, w Wielkiej Brytanii 2 i jedną w Serbii. W Wielkiej Brytanii jest dotychczas 850 ofiar naciągaczy, niektóre straciły oszczędności całego życia. Brytyjska policja, która określiła sprawę jako swoje najważniejsze dochodzenie w historii, twierdzi, że ofiar może być tysiące. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, money.cnn.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Ponad 100 aresztowanych „Wilków z Wall Street”