Ponad 37 mln zł na koncie WOŚP

DI, PAP
opublikowano: 10-01-2011, 14:25

Ponad 37 mln zł zebrano dotąd podczas XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale jak powiedział szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak, z pewnością suma ta będzie większa. W tym roku fundacja zbierała środki na rzecz dzieci z chorobami nerek i układu moczowego.

Jak podkreślił w poniedziałek na konferencji prasowej, podsumowującej niedzielną zbiórkę, ostateczna kwota zebrana podczas XIX Finału znana będzie dopiero za kilka tygodni.

"Pokazaliśmy po raz kolejny, że to, co robi Fundacja, jest trwałe, i made in Poland" - powiedział.

Wciąż trwają aukcje internetowe na rzecz WOŚP, część z nich potrwa do końca stycznia. Kupić na nich można niemal wszystko: od lotów szybowcem czy zabytkowym dwupłatowcem, rejsów okrętem podwodnym, żaglowcem, poprzez pamiątki od polityków, sportowców i artystów, po atrakcje w postaci wizyty w Parlamencie Europejskim na zaproszenie Jerzego Buzka, czy zaproszenia od pary prezydenckiej Bronisława i Anny Komorowskich do wspólnego oglądania meczu otwarcia Stadionu Narodowego w stolicy.

W zeszłym roku Fundacja WOŚP zebrała 42,8 mln zł

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane