Ponad 800 kryptowalut jest już „martwych”

opublikowano: 02-07-2018, 14:31

Przez ostatnie 18 miesięcy kryptowaluty rodziły się w szalonym tempie. Obecnie ponad 800 z nich jest już martwych, co zwiększa podobieństwo obecnej sytuacji do tzw. bańki dotcomów z końca lat 90. XX wieku, informuje CNBC.

Kryptowaluty rodziły się w ramach ofert ICO, w których spółki mające pomysł na biznes szukały pieniędzy na jego zrealizowanie w drodze sprzedaży w pierwotnej ofercie coinów, będących jakby-udziałami. Sukces biznesu miał spowodować wzrost wartości powstałej kryptowaluty.

Kryptowaluty
Zobacz więcej

Kryptowaluty fot. Bloomberg

W 2017 roku spółki pozyskały 3,8 mld USD w drodze ICO. Eksplozja nastąpiła w obecnym roku kiedy takie oferty miały jak dotąd łączną wartość 11,9 mld USD, wynika z szacunków CoinSchedule. Jednocześnie rośnie także liczba projektów, które upadły, bo okazały się oszustwem, żartem, bądź nietrafionym pomysłem. Strona Dead Coins stara się notować każdą „martwą” kryptowalutę. Jak dotąd zidentyfikowała ponad 800. Kryterium jest wartość poniżej 0,01 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu