Ponad pół miliarda na transport wodny

opublikowano: 07-09-2016, 22:00

W projekcie budżetu państwa na 2017 r. rząd przewidział 0,56 mld zł na realizację transport morski i żeglugę

W projekcie budżetu państwa na 2017 r. rząd przewidział 0,56 mld zł na realizację „Zadania 19.3 Transport morski i żegluga śródlądowa” — informuje portal Rynekinfrastruktury.pl.

Chodzi przede wszystkim o przedsięwzięcia, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa żeglugi na polskim akwenie morskim, polepszenie stanu infrastruktury portowej, utrzymanie i ochronę linii brzegowej oraz ograniczenie zanieczyszczania morza przez statki. „Rozbudowywana i remontowana jest infrastruktura zapewniająca dostęp do portów.

Sprawowany jest nadzór nad bezpieczeństwem żeglugi na polskich obszarach morskich oraz na wodach śródlądowych, jak też — nad stanem technicznym oraz parametrami torów wodnych” — głosi rządowy dokument. Kwota na realizację zadań z tego sektora w latach 2017-19 wynosi 0, 61 mld zł. Oznacza to, że przy założeniu wydania 0,56 mld zł w roku 2017 na lata 2018-19 zostanie jedynie 50 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane