Poparcie dla PO w dół, PiS w górę, lewica poza Sejmem

PAP
opublikowano: 02-02-2008, 08:44

Miodowe miesiące nowego rządu dobiegają końca, twierdzi "Rzeczpospolita" i na podstawie najnowszego sondażu przeprowadzonego dla niej przez GfK Polonia pisze, że wyśrubowane notowania PO  powoli odchodzą w przeszłość.

Partia Donalda Tuska pod koniec stycznia wróciła do poziomu poparcia z dnia wyborów. W sondażu, który objął 986-osobową grupę dorosłych Polaków, chciało na nią głosować 43 proc. badanych. W wyborach dostała 41,5 proc. głosów.

Za to w ciągu ostatnich dwóch tygodni wzrosło poparcie dla PiS. Sympatykiem partii Jarosława Kaczyńskiego jest co czwarty Polak.

Te dwa ugrupowania zagarniają dla siebie lwią część głosów wyborców. Do Sejmu weszłoby jeszcze PSL. Poparcie dla ludowców wyniosło 6 proc.

Na koalicję LiD chciałby głosować co dwudziesty wyborca, co oznacza, że z takim poparciem lewica nie weszłaby do Sejmu, jako że próg dla koalicji wynosi 8 proc. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane