Poprawa nastrojów na Zachodzie może pomóc GPW

(Artur Szymański)
opublikowano: 19-04-2005, 09:38

Zatrzymanie spadków w USA i poprawa humorów graczy na kontraktach terminowych w połączeniu z dodatnim otwarciem na giełdach zachodnioeuropejskich pozwala spodziewać się niezłego startu sesji na GPW.

Zatrzymanie spadków w USA i poprawa humorów graczy na kontraktach terminowych w połączeniu z dodatnim otwarciem na giełdach zachodnioeuropejskich pozwala spodziewać się niezłego startu sesji na GPW.

Do pełni szczęścia brakuje tylko umocnienia się złotego. Początek sesji na rynku walutowym przynosi niestety dalsze osłabienie złotego. Inwestorzy będą więc musieli zdecydować się czy kierować się tą wskazówką czy też podążyć śladem rynków zachodnioeuropejskich, które rozpoczęły wtorek na około 0,5-proc. plusach. Zyskuje też węgierski BUX.

Na Wall Street fala spadków wyhamowała. Dow Jones po trzech dniach dynamicznych strat, w poniedziałek obniżył loty tylko o 0,16 proc. Lepiej natomiast wypadł indeks rynku technologicznego, Nasdaq zyskał 0,25 proc. Po sesji dobre wyniki podał Texas Instruments co pomaga notowaniom amerykańskich kontraktów.

Futures na WIG20 rozpoczęły dzień 9-pkt wzrostem. Możliwe jest, że także rynek kasowy zacznie dzień wzrostem, choć nie należy oczekiwać dynamicznego odrabiania strat z poprzednich pięciu dni spadkowych. Od ubiegłego poniedziałku WIG20 stracił 85 pkt, czyli 4,3 proc. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane