BoA wieszczy koniec rynku byka na obligacjach

opublikowano: 15-03-2021, 20:39

Stratedzy Bank of America uważają, że trwający od kilkudziesięciu lat rynek byka na obligacjach dobiegł końca.

Powszechnie obserwowany przez inwestorów iShares 20+ Year Treasury Bond ETF, fundusz naśladujący notowania obligacji skarbowych o dłuższym terminie wykupu, taniał w piątek drugą sesję z rzędu, zwiększając stratę od szczytu z sierpnia do 20 proc. Oznacza to spełnienie technicznego wymogu rynku niedźwiedzia.

- Uważamy, że 2020 rok był w długiej perspektywie momentem najniższego poziomu inflacji i stóp procentowych – napisali stratedzy Bank of America. – Trwający od 40 lat rynek byka na obligacjach dobiegł końca – dodali.

Inwestorzy uważają podobnie. W tygodniu zakończonym 10 marca wycofali z funduszy obligacji 15,4 mld USD, najwięcej od roku, ustalił Bank of America i EPFR Global.

Biorąc pod uwagę, że stopy są niskie z historycznego punktu widzenia, możliwe są dalsze spadki cen obligacji, uważa Michael Reynolds, strateg inwestycyjny w Glenmede.

- Jesteśmy ostrożni w związku z ryzykiem spadku cen w części portfela klientów zajmowanego przez obligacje – powiedział. – I właśnie dlatego obecnie niedoważamy je – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane