Pora urozmaicić wachlarz benefitów

opublikowano: 01-01-2019, 22:00

Wśród pracowników rośnie zainteresowanie dodatkami urlopowymi i programami oszczędnościowymi — wynika z analiz Michael Page.

Zdaniem polskich pracowników nie tylko wysokie wynagrodzenie sprawia, że miejsce pracy jest postrzegane jako atrakcyjne. Z rocznego podsumowania ubiegłorocznych edycji badania Confidence Index, przeprowadzanego przez firmę Michael Page, wynika, że dla utrzymania pracowników i przyciągania nowych pracodawca powinien zadbać m.in. o dobrą atmosferę i stworzyć możliwości do rozwoju.

— Z naszych podsumowań wynika, że perspektywa lepszychzarobków jest ważna tylko dla 43 proc. ankietowanych. Zaoferowanie wyższej pensji może już nie wystarczyć, aby utrzymać i przyciągnąć talenty do przedsiębiorstwa — ocenia Piotr Dziedzic, dyrektor w Michael Page i członek zarządu Polskiego Forum HR.

Podkreśla, że aż 97 proc. pytanych pracowników uznało relacje z przełożonym i współpracownikami za bardzo istotny aspekt życia zawodowego. Dla dużej części respondentów (89 proc.) ważne było także zachowanie work-life balance.

— Jednym z elementów poprawy równowagi między życiem prywatnym i zawodowym może być np. wprowadzenie elastycznych godzin pracy, czym jest zainteresowanych 65 proc. badanych, oraz umożliwienie pracownikom częściowej pracy zdalnej, na co wskazuje 52 proc. respondentów — podkreśla Piotr Dziedzic.

Ankietowani wciąż oczekują i będą oczekiwać różnego rodzaju benefitów. Do najbardziej pożądanych zaliczają dostęp do szkoleń. Taką opinię w edycjach badania w 2018 r. miało średnio 92 proc. respondentów. Według szefa Michael Page oferta tzw. bonusów jest bardzo szeroka, ale jeśli firmy chcą się wyróżnić i zrobić na pracownikach i kandydatach większe wrażenie, powinny postawić na mniej powszechne i rzadziej spotykane rozwiązania. Do takich należą np. dodatki urlopowe i programy oszczędnościowe. W minionym roku w badaniu zwróciło na nie uwagę odpowiednio 43 i 40 proc. respondentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu