Porsche rusza na wojnę z Teslą

opublikowano: 26-07-2016, 11:57

Porsche, niemiecki producent luksusowych samochodów sportowych utworzy dodatkowo 1400 nowych miejsc pracy w celu rozwoju swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu sportowego, którym będzie mógł konkurować z pojazdami Tesla Motors, donosi Bloomberg.

Część z 1200 etatów ma powstać w obiektach wokół głównej fabryki koncernu w Stuttgarcie. W ramach szerokobranżowego programu rekrutacyjnego niemiecka firma poszukuje też około 100 specjalistów z obszaru technologii informatycznych, 50 ekspertów cyfrowych i wielu uczniów.

Porsche Mission E hybrid
Porsche Mission E hybrid
Bloomberg

To co obecnie dzieje się na rynku, można opisać jako swoistą wojnę o talenty  -wyjaśnia Andreas Haffner, szef kadr Porsche.

Od 2010 r. producent podwoił liczbą pracowników w ujęciu globalnym do 26,2 tys. by móc sprostać ogromnemu popytowi na takie modele jak Cayenne czy Macan.

Na swój pierwszy sportowy pojazd, w pełni zasilany wyłącznie ogniwami elektrycznymi, który  ma wejść na rynek w 2019 r. Porsche wydatkuje około 1 mld EUR. Zainteresowanie dostawami akumulatorów dla Porsche, wyrazili już tacy potentaci tego segmentu rynku jak Panasonic czy Robert Bosch.

 

W kwietniu szef Volkswagena, do którego stajni należy Porsche zapowiadał, że spółka planuje do 2025 r. rozwinąć samodzielną produkcję ogniw zasilających. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane